06. juli 2007 - 13:30Der er
1 kommentar og 2 løsninger
Hænger under load af OS - Print service
Hej Mac'er, Jeg har et lille problem med en Mac 10.38 som hænger under load af operativsystemet, den fryser når den kommer til load af print service. Men man kan få den op og køre efter 10-15 boot's. Er der nogle der har nogle ide til en løsning?
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Hejsa Umiddelbart forslår jeg start fra installations-CD og derfra kør en reparation af disken og tilladelser. Du kan også gøre det, hvis du starter op, men holder [skift] nede, så du starter "uden udvidelser" - virker det? Det kunne jo tyde på, at der er en fejl et eller andet sted med din printer/cups. Har du for nyligt installeret noget på maskinen, eller har den været gået ned/afbrudt uden at lukke ned?
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.