Efter jeg valgte at formatere min computer og geninstallere Windows XP, har jeg haft nogle store problemer med at få startet den op igen.
Når jeg har valgt hvor stor de forskellige drev skal være og jeg har trykket installér osv., og den genstarter computeren, for derefter at starte selve Windows installationen op. Så da den sorte baggrund med Microsoft-logoet kommer frem og den loader Windows, så pludselig går den i hak. Og den gør det hver gang.
Jeg håber, at der er nogle, som har nogle forslag til hvad det kan være. Jeg er klar til at høre alle forslag, da jeg efterhånden er ved at være godt irriteret på den. :-)
har du formateret HD. det vælges under indstalationen, du kan prøve at kun vælge C Drev i den størelse som du ønsker, når XP er instaleret kan du i diskhåntering skabe de andre Drev, og ingen netforbindelse før SP 2 og virusprogram er instaleret samt en god firewall eks Comodo.
silbidor -> Det var da en underlig kommentar - ofte er der fejl på HD og da det er meget nemt at teste, er det jo oplagt at få det afklaret med det samme. Jeg må så til gengæld sige, at jeg ikke har brugt tid på at interessere mig for hvad DIN 'ynglingsfejl' er. Uanset om det giver mig dårlig karma eller ej, så synes jeg det var en unødvendig og tåbelig kommentar :(
silbidor -> og forklaringen på hvorfor jeg tit foreslår det, har du så lige fået.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.