Avatar billede dwj Nybegynder
21. september 2007 - 14:37 Der er 1 kommentar

knapper under movieclips

Hej jeg har en knap i min falsh fil som man klikker på også kommer der et movieclip som ligger hen over min hovedside, men selvom jeg ikke kan se de knapper som er i hovde siden kan jeg klikker på dem, det vil jeg selvføgelig helst ikke når det er min movieclip som jeg skal klikke på når den ligger øverst.

HJÆLP
Avatar billede rookieboy Nybegynder
24. september 2007 - 10:50 #1
formlen er som følgende:

DitMovieClip.enabled = false;

På denne måde, fjerne du alle events på et movieclip.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB

Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

Cyberdivisionen søger chef for Lokal IT i hovedstadsområdet

Politiets Efterretningstjeneste

AI/ML udvikler i PET

Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

Analytiker til Security Operations Center i Cyberdivisionen