Efter at vores side blev hacket er der sket det, at når en ny bruger registrerer sig på siden, så til aller sidst så kommer der en: ERROR: There was a problem with the database.
Vi er gået fra Platinum 7.6.b.4 Powered til PHPNuke-Clan 4.2.0. Når vi slår admin approvel til så siger den at kontoen er activeret og at man kan logge sig ind, men den er aldrig oprettet i databasen, det har vi tjekket. Spørgsmål: Er der en der kan hjælpe, da dette ikke lige er vores stærke side?? sig hvad i skal bruge og jeg vil poste det.
I lang tid har samarbejdsbranchen fokuseret på at forbedre enhedsfunktioner – bedre kameraer, klarere lyd og smartere software. Men den virkelige forvandling handler ikke om funktioner.
Prøv at lave en backup af jeres database og derefter slet den i PHPmyAdmin. Opret så en clean database med samme navn og læg backuppen oveni. Det tror jeg virker hvis i er heldige ;)
Ellers gå ind i databasen og skift kodeordret til(det skal være samme sted hvor der er noget lignede som denne lange linje tegn): e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e
Jeg er selv blevet de-faced på en nuke side jeg havde og der hjalp dette lille nummer så vi håber at det ikke er værre ;)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.