Avatar billede bofosdal Nybegynder
03. december 1999 - 00:19 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

grafer der mangler

Hej!
når jeg bruger grafguiden i min excel 97 og beder om en kurve med punkter, får jeg kun punkterne.
hvis jeg beder om en kurve uden punk-ter, får jeg slet ingenting ud over ak-serne og teksten.
jeg har prøvet at højreklikke på stedet og fået et dobbeltvindue med tilret-ningsmuligheder for såvel punkter som kurve. Hvis jeg beder om tykkere linier eller en anden farve, retter excel så på punkterne, uanset hvilket  af vindu-erne jeg er i. der kommer stadig ingen kurve.
Avatar billede frankgrevil Praktikant
09. december 1999 - 17:50 #1
Det lyder mystisk. En meget nærliggende forklaring er, at du sætter farven for de "manglende" elementer til "hvid".

Hvis jeg skal hjælpe dig yderligere, bliver jeg nødt til at se dit regneark. Du kan sende det til grevil@dalgashave.dk.
Avatar billede frankgrevil Praktikant
24. februar 2000 - 17:16 #2
Tilbudet gælder stadig ...
Avatar billede frankgrevil Praktikant
19. juni 2000 - 15:49 #3
... og stadig ...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester