Avatar billede yamaha24 Nybegynder
26. oktober 2007 - 17:28 Der er 7 kommentarer

Grafikort skal skiftes i en medion aldi pc..

Mit radon xxl 9800 er desværre begyndt at opføre sig mærkeligt.så der for har jeg prøvet at skifte det ud med andet AGP grafikort,men det vil min medion pc"er ikke køre med,den siger nogle bip når den starter op,kølerern køre men der er sort skærm,på mit gamle er der et stik med fire ledninger,(det linger et strøm stik) men det er der ikke i det nye.er der en ekspert der ved noget om det..
Avatar billede Jensen DK Novice
27. oktober 2007 - 07:46 #1
http://www.eksperten.dk/spm/690628
Kan du ikke lige give de point som du har sat til dette spørgsmål? det er fra 2006.
Avatar billede yamaha24 Nybegynder
27. oktober 2007 - 09:25 #2
Ok, det er gjort,...
Avatar billede Jensen DK Novice
27. oktober 2007 - 13:17 #3
Det stik du skriver om er sikkert magen til det der levere strøm til din HD.
Kan du prøve om kortet duer i en anden PC?
Avatar billede yamaha24 Nybegynder
27. oktober 2007 - 15:31 #4
Køleren på korte er brændt af,kan jeg se,så det skal skiftes,men kan man bare sætte et andet kort i uden at bruge det der strøm stik.Det bruges vel ikke for ingenting eller..
Avatar billede Jensen DK Novice
28. oktober 2007 - 06:24 #5
Der er mange AGP kort der kører uden det fire polede strømstik, så det burte ikke være noget problem.
Avatar billede yamaha24 Nybegynder
28. oktober 2007 - 11:41 #6
Ok det er jeg klar over,men det er mere om pc"eren kan levere strøm igennem igennem agp sokklen ,stikket er der vel ikke bare for ingenting.
Avatar billede Jensen DK Novice
28. oktober 2007 - 15:05 #7
Det kan andre,spørg Medion i morgen.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester