Avatar billede draeber Nybegynder
31. oktober 2007 - 13:42 Der er 1 løsning

Presario 5000 5WV257 Restore

Hejsa

Jeg har nogle cd'er liggende med backup af billeder m.v. fra en gammel Presario, hvor Harddisken nu er stået af.
Når jeg sætter en cd i en PC, siger den at indholdet kun kan ses af backup-programmet.

Jeg vil derfor gerne vide, hvad det er for et backup-program der er brugt og om man evt. kan åbne indholdet på nogen anden måde.

Jeg kan altså kun se en tekstfil, når jeg ser på cd'en i stifinder. I den tekstfil står der, at det kun er den man skal kunne se, men at man kan bruge sit backupprogram til at hente filerne frem igen. Det er jo så bare ikke særlig nemt, når man ikke ved, hvad det er for et program.

Mvh
Draeber
Avatar billede draeber Nybegynder
18. august 2010 - 15:51 #1
lukker.... har aldrig fundet løsningen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester