Avatar billede nettrain Nybegynder
14. juni 2001 - 13:41 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Kan alle se Projektor?

Jeg er ved at lave et lille flash program.

Jeg ligger programmet på en cd som en Projektor (*.exe fil)

Når man skal se flash på nettet skal man jo have flash plugin, gælder det ogsår når man skal se en projektor?

Hvis ja, er det samme plugin?

Alle skulle jo gerne kunne bruge mit program uden at skulle hente plugin til deres computer. :-)

/NetTrain/
Avatar billede egede Nybegynder
14. juni 2001 - 13:41 #1
Nej
Avatar billede nettrain Nybegynder
14. juni 2001 - 13:44 #2
Man skal ikke bruge plugin??
Avatar billede egede Nybegynder
14. juni 2001 - 13:47 #3
Nej, så let er det.
Avatar billede egede Nybegynder
14. juni 2001 - 13:50 #4
Den er fuldstændig uafhængig af andre programmer, bortset fra windows :)
Med mindre du selvfølgelig har lavet et-eller-andet med at hente filer andre steder fra og sådan noget.
Avatar billede nikolajdu Nybegynder
14. juni 2001 - 13:58 #5
Der skal ingen plugin til. Det er hele idéen i en selvkørende fil. Den indehoder nemlig hvad der skal til for at filen kan køre. Når du så eksporterer som projektor, skal du huske at gøre det både som .exe (til Windows) og som .hqx (Til Mac) - Så kan alle se din Projektor. (Minus Linux tåber *gg*)

/Nikolaj
Avatar billede egede Nybegynder
14. juni 2001 - 14:09 #6
nikolajdu -> mac\'ere er også tåber *gg* vi vil kun have et styresystem som har monopol verden over...
Avatar billede nettrain Nybegynder
14. juni 2001 - 15:34 #7
nikolajdu\'s svar må siges at være det mest uddybende!!!

thx...
Avatar billede egede Nybegynder
14. juni 2001 - 17:44 #8
Nå jo, men så skulle du have spurgt om det, jeg kan ikke rigtig svare på noget der ikke er blevet spurgt om...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester