Avatar billede m.lykke Nybegynder
06. februar 2008 - 08:12 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Notebook med dockingstation + eksternt display ?

Jeg har en HP Compaq 6910P med dockingstation tilsluttet og så har jeg en HP L1906 skærm ved siden af.

Hvordan får jeg billedet fra min notebook på den eksterne skærm samtidigt, så jeg har det samme billede på begge?

Har rodet lidt med det, men det er ikke lykkedes og får desuden bare en sort stribe i toppen/bunden af den eksterne skærm.

Jeg har installeret alle drivere til notebook og den eksterne skærm.

Jeg kører windows vista.

på forhånd tak.
Avatar billede leif Seniormester
06. februar 2008 - 08:43 #1
Skal der køre samme billede på begge skærme eller skal det fungere som udvidet skrivebord ?
Avatar billede m.lykke Nybegynder
06. februar 2008 - 09:03 #2
Det skal køre det samme på begge skærme :)
Avatar billede m.lykke Nybegynder
07. februar 2011 - 15:28 #3
j
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester