Avatar billede nph12 Nybegynder
24. februar 2008 - 19:09 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Fjern mail dubletter

Hej
Hvordan fjerner jeg mail dubletter i Outlook?
24. februar 2008 - 19:20 #1
... hvordan er de blevet "dubleret" ?
Avatar billede nph12 Nybegynder
25. februar 2008 - 11:43 #2
I forbindelse opsætning af Outlook. Jeg overskrev pst filen med en tidligere som indeholder gamle mails og derefter opsætte jeg mailkonti, hvor Outlook henter de tidligere mail, så der nu er to af hver.

Findes der ikke et program som kan finde dubletter og slette dem?
Avatar billede lx2ba Novice
25. februar 2008 - 12:04 #3
Prøv at åbne "Hjælp"/Office 2007. Brug søgeord "dublet", så får du en række muligheder, hvoraf jeg kunne forestille mig atdenne: "Bruge Microsoft Outlook-værktøjet Sikkerhedskopiering af private mapper! kunne være anvendelig for dig. (har ikke prøvet!) Held og lykke :<)
Avatar billede nph12 Nybegynder
25. februar 2008 - 14:34 #4
Jeg prøver en gang til og håber, at Outlook ikke henter alle mails igen.
Avatar billede nph12 Nybegynder
25. februar 2008 - 19:16 #5
Er der nogle som vil havde point eller skal jeg bare lukke spørgsmålet?
Avatar billede lx2ba Novice
28. februar 2008 - 08:43 #6
Jeg synes, at du skal tage dine points selv, vi har vist ikke bidraget med noget væsentligt  ;<)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester