Klik 2 gange (langsom efter hinanden), og marker htm og skriv html i stedet for. Dette gøres inde i frontpage. Så ændres stierne også i de filer der henviser til disse sider.
Åben dit Frontpage 2000 program, og åben dit web. Til venstre vil dine filer stå listet op. Så tager du en htm-fil af gangen, højre klikker på hver htm-fil og vælger omdøb/rename, og du omdøber den til html som efternavn i stedet for htm. Så enkelt er det. Forstår du det stadigvæk ikke? Hvis ikke, så forklar mig lidt nærmere, hvad af det jeg skriver, du ikke forstår. Det vil være lidt nemmere.
den der liste ud til venstre ( jeg ved god hvad det er for en) men jeg kan ikke få den frem. Jeg har set den på skolen, men jeg ved ikke hvordan den kommer frem? Så hvordan får jeg den fram. Der er kun den der hedder: visninger
Det kunne du have fået til at virke for længe siden. Det beskrev jeg længere oppe ;-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.