Avatar billede nugiz Nybegynder
02. maj 2008 - 19:35 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Laptop booter ikke laengere!

Hej eksperter!

Jeg sidder her med en Zepto laptop der ikke vil boote!

Den virkede for 20min siden med Windows åben, jeg lukker så skaermen ned og taenker ikke mere over det.

Nu når jeg vil starte op kommer den bare med bios skaermen og går derefter i sort, kan ikke komme ind i bios setup heller.

Nu koerer den bare bios setup igennem en gang, men tidligere gjorde den det 5-6 gange inden den sorte skaerm, jeg er naesten desperat!
Avatar billede Slettet bruger
02. maj 2008 - 20:44 #1
ER du sikker på at der er strøm på dyret??
Avatar billede Slettet bruger
02. maj 2008 - 20:46 #2
Jeg tror jeg har løsningen, prøv at få lukket de mere end 30 åbne tråde du har
Avatar billede nugiz Nybegynder
02. maj 2008 - 20:52 #3
Jeg har proevet med og uden batteri, og med og uden kabel.
Avatar billede nugiz Nybegynder
30. august 2008 - 17:42 #4
Laptoppen er erklæret død
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester