Avatar billede logfiler Nybegynder
20. maj 2008 - 17:13 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Genvejstaster - stifinder

Når jeg fx er inde i denne computer, hvordan får jeg så en oversigt overdokumenter og drev m.m. over i venstre side af skærmen, samtidig med at jeg også ser mapperne ovre i højre side
Avatar billede thesheriff Nybegynder
20. maj 2008 - 18:52 #1
Vis->Panel->Mapper
Avatar billede collin Nybegynder
21. maj 2008 - 17:49 #2
Hvis mapperne skal være standard valg - dvs når du åbne Stifinder så vises mapper automatisk - så vælge Funktioner > Mappeindstillinger > fanen Filtyper. Her søger du efter en fil type der hedder Mappe. Vælg den og klik på knappen Avanceret og du ser to mulig handlinger som hedder Open og Explore. Vælg Explore og tryk knappen Angiv Standard
Avatar billede logfiler Nybegynder
23. maj 2008 - 17:17 #3
Jeg har selv fundet ud af det. Det jeg søgte var genvejstasterne Windowsknappen + E.

Læg et svar, så får I point
Avatar billede thesheriff Nybegynder
23. maj 2008 - 17:21 #4
Åbner den ikke bare Denne Computer?
Avatar billede logfiler Nybegynder
02. juni 2008 - 07:17 #5
Jo - men den viser også en række mapper ude til venstre, som jeg godt kan lide
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester