23. maj 2008 - 22:17Der er
9 kommentarer og 1 løsning
fejl ved opstart
umotiveret skrev min computer ved opstart følgende: stop: c0000221 unknown hard error\systemroot\system 32\ntdll.dll
har købt en ny harddisk, da jeg troede det var fejlen, men efter installation af denne får jeg samme besked. jeg kører fint på min helt gamle HD, så hvad er galt ???
Skal virksomheder stå stærkere mod angreb og kunne udvikle sig, skal sikkerhed, drift og forretning tænkes sammen. Det er tanken bag Jysk IT’s ambition om at skabe en “sikker fremtid” for kunderne.
Prøv først at tjekke om dine disk(e) står til CS (cabel select) på de små jumpere bagpå. - Hvis de gør det og er på samme IDE kabel, så sæt den der skal starte op på windows som "master" og skal være sidst på kablet og den anden som "slave" og midt på kablet. Hvis ikke, så prøv et andet IDE kabel og husk at trykke det korrekt ned i sokkel/stik
Ups, havde ikke set at det også var beskrevet i det link - sorry Ja det er sjovt, folk kan godt finde ud af at tage points igen, ved at de lægge et SVAR - og det er selvom de selvfølgelig har læst reglerne og kun skal lægge kommentarer :-)
Du kan give points ved at oprette et spørgsmål med henvisning til denne tråd og der give points til dem du mener skal have det.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.