Avatar billede kelde Nybegynder
05. august 2008 - 10:39 Der er 2 kommentarer

Internet KUN i fejlsikret tilstand!

Havde besøg af en trojaner for to dage siden. Den havde åbenbart navnet "svchost.exe" som vel også er navnet på noget windows-system-halløj :) Spørgsmålet er om den har ødelagt noget i mit system. Internettet kører meeeeget langom, med mindre jeg er i fejlsikret tilstand, så virker det.... har prøvet at gå på med en anden computer med succes.

Hjælp!
Mvh. Keld
Avatar billede Slettet bruger
05. august 2008 - 10:52 #1
Avatar billede kelde Nybegynder
11. august 2008 - 12:52 #2
Hej
Det viste sig at Bullguard fandt 4 virusser, og det hjalp :)
ellers tak for hjælpen.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester