Avatar billede Slettet bruger
27. februar 2009 - 11:27 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Windows hjælp forsvundet

Efter installation af SP3 til Windows xp, er mit windows hjælp forsvundet. kan ikke åbne denne, der kommer meddelelse om at helpctr.exe ikke kan findes. Når jeg søger denne fil findes den i  C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386, men den fil vil ikke starte. Det er flere maskiner det er galt på.
Avatar billede vejmand Juniormester
27. februar 2009 - 13:03 #1
Avatar billede Slettet bruger
27. februar 2009 - 15:03 #2
Den guide virker ikke i forbindelse med SP3, , der spørges efter CD med sp3 på, og den har jeg ikke lige, da den er hentet via Windows update.
Avatar billede Slettet bruger
13. marts 2009 - 10:46 #3
utroligt - ingen funktion dygtig hjælp til hjælp
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester