computer problem..
GoddagJeg har nogen forskellige problemmer med min stationære og bærbare..
1. Min stationære har fået nogen alvorlige problemer med netværk og start. Den er blevet utrolig langsom gennem tiden, internettet tager lang tid om at starte, loade sider osv..
Jeg har forsøgt at køre ad-aware, spyware doctor mv for at tjekke for spyware og cookies. men syntes ærligt ikke det har hjulpet særligt..
Jeg har en Core2 2.13 Ghz og 3 GB DDR2 ram i, så det skulle ikke være det som var et problem. Og har knap 32 GB ledigplads på c drev.
- Netkort driver til giganet kan jeg ikke opdatere da den afviser min driver når jeg prøver at installere ny
2. Min bærbar har det med at fryse total når jeg vil flytte nogen dokumenter og liggende. Den har lige været total formatteret og fået installeret alt forfra.. Og den har det med at være langsom også generalt med at starte programmer og reagere
(Tænker lidt noget disk defragmentering måske kunne hjælpe på det)
Det er primært min stationære (del1) som jeg virkeig har brug for noget seriøst hjælp til.. For jeg ved ikke lige hvad der kan være galt med den længere..
