I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Jeg ville gerne opnå det at gøre det lidt simpelt for mig selv :) - og samtidigt smart!
Har du nogen ide om hvor meget hastigheden vil blive sænket, cirka? Det er et studieweb jeg laver på min skole, og det giver bedre indtryk at tænke lidt anderledes.
Hej Arne. Tak for et meget afklarende svar. Jeg vil sige det er sjældent det hænder at de løber op i 5-10 mb. Jeg uploader mest dokumenter faktisk.. Så jeg prøver mig med database vejen :)
Oracle Content Management SDK (engang kendt som Oracle IFS) gemmer alt i en Oracle database.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.