25. juni 2009 - 15:37Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Boot usb pin
Hej alle sammen.
Jeg har i tankerne om at jeg vil lave en usb disk hvor jeg vil lille mine windows systemer ud på (Windows Server 2008, Windows XP, Windows Vista). Så vil jeg have sådan at den spørg om jeg vil starte op på den som en normal windows cd gør men så når jeg trykker ja til det vil jeg have sådan der kommer en liste op over de forskellige systemer jeg har lagt på den. + Jeg vil have mine Adobe programmer på den. Sådan jeg slipper for alle min CD/DVD'er.
Nogen af jer der ved om det kan lade sig gøre, og hvordan? :)
Hos Computerworld it-jobbank er vi stolte af at fortsætte det gode partnerskab med folkene bag IT-DAY – efter vores mening Danmarks bedste karrieremesse for unge og erfarne it-kandidater.
du skal have en boot able usb (: - og du kan inde i bios sætte den til at boote op fra en usb port - husk! at hvis du starter din computer op med en alm. usb stik i så starter computeren ikke op (: - tryk delete når du starter op, vælg advance bios features, boot scq eller boot sequence - og vælg boot from usb derinde. 1st boot device.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.