Avatar billede Hulle86 Nybegynder
05. december 2009 - 22:24 Der er 1 kommentar

Windows7 - kan ikke finde cd-rom drevet

Hej Eksperten.

Jeg har for nylig fået en ny bærbar, som min kammerat har sammensat, men nu er cd-rom drevet pludseligt forsvundet, så jeg kan hverken installere nye spil eller programmer.

Menuerne er på engelsk, så jeg har svært ved at tyde de forskellige udtryk i enhedshåndteringen - hvis man eventuelt kunne søge efter drevet derinde.

Jeg har hørt lidt om at windows7 stadig har en række børnesygdomme - andre som har oplevet at drevet forsvinder eller nogle som kan hjælpe?

Mvh Kenneth
Avatar billede Poko1 Ekspert
06. december 2009 - 00:20 #1
Prøv at søge efter hardwareændringer i enhedshånteringen det er tegnet under hjelp! hvis du har det lidt svært med det Engelske så kan du jo ændre hvis det er ultimate!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester