11. februar 2010 - 22:06Der er
5 kommentarer og 1 løsning
kan ikke åbne DVD
jeg har overspillet nogle videobånd til DVD - det er foretaget på en maskine, som jeg ikke længere har - nu forsøger jeg at åbne DVD'en, men uden held - jeg har prøvet på forskellige afspillere samt min computer. På sidstnævnte står den længe for at forsøge at åbne den den bliver bare ved med at køre. Er der nogen, som kan komme med et forslag til, hvad jeg gør - indholdet er temmelig vigtigt for mig.
til orientering: computer system: windows7 DVD afspillerne: Medion og LG
Tak for jeres svar, men desværre har Kariese_Larry ret. Jeg skrev efter første svar til Phillips (hvilket jeg selvfølgelig skulle have gjort straks). De svarede, at kun nøjagtig den maskine, som brændte DVD'en kunne afslutte den. Indrømmet - jeg har lidt svært ved at acceptere svaret, men indtil videre er det nok nød til at acceptere tingenes tilstand, men er stadig åben for evt. forslag.
Synes godt om
Slettet bruger
16. februar 2010 - 19:11#5
Kan nok ikke lade sig gøre, da DVD'en blot snurre rundt i drevet - computeren kan simpelt hen ikke læse den.
Jeg har oplevet det før; og der var DVD'en (Ikke FINALIZE'ed) sendt ud til ~20 kunder... Dooooh...
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.