Hej, sidder lige med nogle dybe tanker her... og ville hoere om der er nogle her, som har bud paa hvordan fremtidens e-commerceplatform for internetbutikker se ud? Vil den blive bygget op paa samme maade som den nu har gjort de sidste mange aar? eller er der nogen der har bud paa alternative metoder - nu taenker jeg primaert paa funktionelle og visuelle metoder.
Kan man evt. flytte e-commerce vaek fra den klassiske computer, og over paa andre medier?
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
"Kan man evt. flytte e-commerce vaek fra den klassiske computer, og over paa andre medier"
Er det ikke det, man allerede gør? Til f.eks. mobiltelefoner, e-læsere og evt konsoller som Sony Playstation og MS Xbox.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.