Avatar billede FatFrank Nybegynder
25. juli 2010 - 21:20 Der er 2 kommentarer

Hjælp til bærbar

Hej, jeg skal til at starte i gymnasium næste år og skal derfor have mig en bærbar computer.
Den må koste omkring 5-6kr,-. Men den må også gerne kunne trække en smule spil, som WoW og Just Cause 2, og andre.
Håber i kan hjælpe :)

Har kigget lidt på http://www.wupti.com/Produkter/Computer-og-IT/Computere/234239/Acer-AS5741G-156.html
Er den noget værd?
Avatar billede anonymous Nybegynder
26. juli 2010 - 08:31 #1
Jeg tvivler på at du kan finde en bærbar til 6k der kan trække just cause 2. Jeg har problemer med at afvikle det spil på min i7 920 2.66ghz med et GeForce GTX285 grafikkort.
Avatar billede FatFrank Nybegynder
27. juli 2010 - 12:02 #2
Men bare en god nogenlunde spille bærbar til de penge, den bedste til prisen. Hvis det kan lade sige gøre :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester