Avatar billede Lasse Novice
25. juli 2001 - 16:54 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Zoom i SVG

Er der nogen der ved hvordan man får koordinaterne på det zoom man har lavet i et SVG embedded objekt? Jeg kunne forestille mig at det var med DOM, men kan ikke lige finde ud af det. Når jeg taler om zoom, så er det det zoom brugeren laver evt. ved brug af kontrol tasten+ musen eller også vha. højre musetast
Avatar billede jakoba Nybegynder
25. juli 2001 - 20:25 #1
Adobes DOM er ret så forskellig fra diverse browseres, og indtil videre er der vist ikke rigtig nogen der har den store erfaring med den.

Det er så din chance. Lær manualen udenad, så er der points til dig efterhånden som SVG slår an. Det er jo en kanon ide.

mvh JakobA
Avatar billede jakobandersen Nybegynder
25. juli 2001 - 22:18 #2
Avatar billede Lasse Novice
27. juli 2001 - 19:27 #3
jeg havde regnet med at det var noget med et træ, men det virker ikke til at der ikke er noget på nettet.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Vi tilbyder markedets bedste kurser inden for webudvikling

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester