Digital tuning af LG 32lt75-za
Hej,Jeg har YouSee's store pakke og der står jeg er i stand til at tage Canal 9, hvilket jeg nu prøver at få installeret, da vi er nogle gutter der gerne vil se fodboldkampen i aften.
Problemet er bare, at jeg er total mongol til teknik. Jeg har selvfølgelig installeret mine kanaler, men fjernsynet (LG 32lt75-za) skulle gerne være i stand til digital tuning. Men jeg ved bare ikke hvordan! Jeg har en knap der hedder DTV - ved ikke om det er digital tv? Men når jeg prøver at gå ind og søge efter kanaler, finder den intet. Og man skulle vist også indtaste en "område-kode", hvilket jeg på YouSee's hjemmeside har set er 701 for min adresse, men der er intet sted, hvor jeg kan indtaste dette. Jeg ved ikke engang, hvor jeg skal vælge digital tuner.
Mit spørgsmål er derfor, om der er nogen der er i stand til at forklare mig,trin for trin, hvordan jeg installerer de digitale kanaler på mit fjernsyn, og i dette tilfælde - Canal 9?
Mvh. Martin Nerup
