Hej jeg har et problem med en 2,5" sata disk af mærket Fujitsu den lavede et stope midt i at jeg var ved at formater den med XP den kom ikke længer end til 79% i det for løbe. Og nu er den ikke synlig mer jeg har prøvet at sæte den til i min stasjonær pc. Kan det passe at man ikke kan få liv i den????
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Prøv at gå til enhedshåndteringen højreklik på det øverste symbol klik søg efter hardware ændringer gå derefter til diskhåndteringen se om den er omdøbt til RAW format eller om der er en rød markering. Så klik på den og se om den kan initialiseres. Hvis den er i RAW så prøv at slette disken så den står som ualokeret og formater den så på ny.
Hvor langt kommer du under installationen? der er formaterings værktøjer i win7 installationen efter du har trykket instaler står der flere muligheder hvor du kan forberede disken
disken sad i en Sony bærbar hvor den kun kom til de 79% under formatering hvor at den ikke vil gå længer så stoper jeg og prøver for fra og der skriver xp i den blå skærme at jeg skal køre en f disk på den og hvad er det??? Har så prøvet at pille den ud og sæt den til en pc der køre windows7 og den er ikke synlig i diskhåndteringen. Det der med RAW så vit jeg ved så er der ikke nogen pc der kør i RAW
Hej jeg fik en ny disk den var pluslig død.Alt er godt her tak for den vendlig hede der er her.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.