Processor 100% ydeevne
Hej her i de sidste 2-3 måneder har jeg haft problemet med at når jeg starter min computer op og har skrevet password til at komme til skrivebord så "hakker" den helt vildt. Jeg åbner joblisten/ydeevne, den står KONSTANT på 100% så går jeg programmer og kigger men, ingen programmer trækker 100% kun max. 5-10 på 4 programmerHer er hvad jeg har gjordt og hvad det hjalp :
1. start/kør/msconfig/startprogrammer hjalp: NO
2. start/kør/msconfig/tjenester hjalp: YES = men ingen adgang til nettet og grafikken ultra-low ( fik nettet til at virke ved at aktiver nogle tjenester men, grafik stadig ultra-low)
3. Norton360/scan/fuld system scan = hjalp = YES ( fik fjernet 1 virus men, stadig 100% ydeevne)
4. kontrolpanel/system/hardware/enhedshåndtering/IDE ATA/ATAPI-controllere/sekundær IDE-kanal/egenskaber/avancerede instillinger/DMA, hvis den er tilgængelig (x2)
