hvis du har en lille iframe (skjult) og i link har en 'onclick' der trigger en side i iframen, så kan den tælle op - og er der flere link på siden, så kald med parameter, så du ved hvor der er klikket.
du kunne have en linje i den almindelige kode (placering er bare et sted i <body>) <iframe frameborder=0 height="1" width="1" scrolling="no" src="" id="skjult"></iframe>
så er iframen på plads - når der klikkes på et link, så skal du så dels sætte src til noget, og derefter køre den vanlige procedure - fx <input type="button" value=" klik her " onClick="if (browserID=='n'){skjult = document.getElementById('skjult');}; skjult.src='minkode.php'; window.location='mitlink';">
minkode.php skal så være en lille side, der optæller klik på den valgte side - og mitlink er der, hvor du skal hen ved klik.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.