Avatar billede Glowv2 Nybegynder
14. januar 2012 - 13:51 Der er 1 kommentar

Optimering af computer

Hej allesammen jeg sidder og bidder negle og et spørgsmål. : Jeg har i nogle måneder nu tænkt over at købe et nyt graffikort, da det gamle ikke trækker de nye spil så fantastisk mere. Jeg har overvejet 2 kort.
- http://www.compumail.dk/vare-oversigt.php?varenummer=43691&type=0
- http://www.compumail.dk/vare-oversigt.php?varenummer=43950&type=0

Jeg er ret ny mht,  at bygge / opgradere computeren med nye dele. men jeg vil gerne lære det.
Jeg ved bare ikke om det er det værd at købe det lidt dyrer og bedere kort når men resten af mine dele ikke optimeret heller. så jeg ville spørge jer hvad i ville gøre her er mine spec's :

Intel i7 920 4*2.66 ghz
3*2 gb Kingston ram 1333
Gigabyte bundkort ex54-ud4 triple channel
Nvidea zotac gtx 260 graffikort.
EPS 750W Energon strømforsyning.

Venling hilsen : den forvirrede :S
Avatar billede Glowv2 Nybegynder
14. januar 2012 - 13:52 #1
Undskyld bundkortet er Ex58-ud4
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester