Avatar billede axel21 Juniormester
03. februar 2012 - 19:35 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Hjælp til at åbne porte på en ASUS RT-N56U router

Hej.

Jeg har købt noget videoovervågning, og har i den forbindelse brug for at åbne nogen porte (5050, 6050 og 7050).

Der er noget der hedder Port Trigger inde i Firewall menuen, men den vil have nogle flere oplysninger end jeg ligger inde med. Den beder om følgende til hver port jeg vil åbne:

Description
Trigger Port
Protocol
Incoming Port
Protocol

Nogen der kan supplere med info her?
Avatar billede chalde Seniormester
03. februar 2012 - 19:46 #1
Avatar billede axel21 Juniormester
03. februar 2012 - 19:56 #2
Ok, det hjalp, jeg var så inde i den forkerte menu hehe. Tak, og smid et svar.
Avatar billede chalde Seniormester
03. februar 2012 - 20:01 #3
Bare behold point :)
Avatar billede axel21 Juniormester
03. februar 2012 - 20:04 #4
Tak
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester