03. marts 2012 - 01:08Der er
7 kommentarer og 1 løsning
packard bell lukke ned under spil
Har en Packard Bell imedia s3220 AMD Phenom(tm)X6 1035T 2,60 GHz kører på windows 7
Problemet er at den bliver så varm at den lukker ned. Har ikke den store forstand på skidtet, men det ser ikke umiddelbart ud til der er en blæser/køler på grafik kortet som bliver varmt.
Nogen der kan anbefale en god/billig løsning til problemet?
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
vil også anbefale at købe en dåse med trykluft til at få alt snavset væk fra køleribber. Hold søvsuger i nærheden af køler og pust med dåsen ind i den. Herved skulle alt snavs komme væk. Lad være med at bruge en kompresser til det. Der kommer en masse fsdtet luftstøm fra denne der bevirker at nyt snavs sætter sig lette på igen.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.