Jeg valgte at rykke min Stationær under bordet, så der ikke kom så meget støj til hovedet, men problemet er nu da jeg startet den kom denne frem "Intel(R) boot agent GE v1.3.72 Copyright (C) 1997-2010, Intel Corporation Client MAC ADDR: 50 E5 49 E1 71 30 GUID: 00020003 0004 0005 0006 000700000009 PXE.E53: no boot filesname received PXE-MOP: Exiting Intel Boot Agent. Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" noget i den stil, tallene er ikke 100%
det var uden mine eksterne harddiske, så sat jeg dem i også kom det ikke, men det der så kom var en streg som denne -> - som bare blinket, jeg lod PCen køre lidt, men da jeg kom tilbage blinket den stadig.
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Du har vist enten fået dræbt din harddisk eller rystet strøm eller datakabel ud af den.
Det du ser er PXE-boot processen, der betyder at computeren forsøger at finde en speciel server på dit lokale netværk til at hente Windows fra, da den ikke kan finde en harddisk internt med det på.
Synes godt om
Slettet bruger
22. juli 2012 - 01:15#2
tak for dit svar:) men jeg blev nød til at sende den ind til værksted:) men du får point alligevel da du gav et svar som der passet:)
Hej, hvordan laver du? så jeg ville gerne være din friend.here er min e-mail vivianawori@yahoo.com Jeg vil sende dig billeder i min næste post OK og jeg har noget improtant at fortælle dig vivianawori@yahoo.com fra Vivian bedes du besvare
Hello, how are you doing? please i want to be your friend.here is my e-mail vivianawori@yahoo.com i will send you photo in my next mail OK and i have something improtant to tell you vivianawori@yahoo.com from vivian please reply
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.