19. august 2012 - 03:18Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Hvordan starter jeg excel op i et regneark (Excel 2011 til MAC)
Jeg har excel 2011 til MAC, når jeg åbner Excel skal jeg vælge, hvilken "Templates" jeg vil benytte. Men jeg vil bare gerne åbne op i et normalt regneark, er der nogen som ved, hvordan man indstiller det? Jeg har en engelsk excel version.
Med version 7 af TeamShare tager Lector næste skridt og bygger en platform for AI-agenter, der i højere grad kan følge medarbejderen gennem hele arbejdsprocessen.
Tak, men jeg fik ikke rigtig svar på det jeg søgte via linket, du vedhæftede. Men nu har jeg brugt noget tid på google og er endt med at finde en løsning.
Jo selvfølgelig god pointe.. Desuden ser jeg først nu, at du henviser til med link, hvordan man åbner et normalt regneark op, den del havde jeg styr på ;)
Vejledning: 1. Åbn et regneark 2. Tryk Excel i øverste felt 3. Vælg Preferences 4. Vælg General 5. Fravælg "Open Excel Workbook Gallery when application opens"
Derefter åbner Excel automatisk op i det klassiske regneark, når man åbner programmet.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.