03. marts 2013 - 20:42Der er
10 kommentarer og 1 løsning
Webhotel Privat eller Erhverv
Hejsa må jeg oprette et privat webhotel, hvis jeg har min firma side på det private webhotel - nogen som ved om der eventuelt. er ulovligt?
Eller om man eventuel selv bestemmer over hvordan og hvilket webhotel man opretter bare ellers følger reglerne hvad man må fylde på sin sider af matriale?..
også lige hvor det sidste hvor meget trafik tror i er nok til en firmaside ? hvor der ikke skal forgå alt muligt på men altså kun besøgende som skal se lidt billeder og information
Well loven siger mig bekendt ikke noget om det, altså er det op til aftalen mellem dig og firmaet (de vilkår du acceptere). Vilkår vil svinge fra firma til firma, men du må formode at det går mod de fleste firmaers regler hvis du nærlæser dem "med neutrale briller på".
Altså som de andre skriver, er jeg ikke bekendt med nogen lovgivning på området. Men jeg ved at surftown har prøvet at få min mor til at skifte ellers bla bla bla. Men der er ikke sket noget og det eneste de kan er jo også at ikke lade dig bruge deres hosting.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.