Hvordan retter jeg dette??
Hey Eksepert :).Da jeg købte min computer så skrivebordet sådan her ud (Når man klikker og trækker musen i forskellige retninger på samme tid):
http://billedeupload.dk/?v=Pm5wW.jpg
Men nu efter jeg har installeret programmer som gør computeren hurtigere ved at ændre bl.a. måden som det der cursor noget ser ud, det er jo klart at jo bedre grafikken er i Windows Aero, jo dårligere er dens performance i ting som eks. spil. Men det irretere mig rigtig meget, at når jeg så vil have at det skal se normalt ud igen, ser det pludselig sådan her ud:
http://billedeupload.dk/?v=YQRTm.png
Er det ting der er permanent ændret i en fil som shell32.dll??
Du kan se at på første billede, ser det ud som på alle computer i Windows 7, men på andet billede ser det ud som på Windows XP computere.
Desuden så har jeg også et lille andet sprøgsmål: Hvordan lukker og afgiver jeg point her på Eksperten? Jeg har nemlig nogle gamle spørgsmål.
Tusind tak hvis i gider at hjælpe :-)!
Mvh. Virtus.
