27. oktober 2013 - 09:37Der er
10 kommentarer og 1 løsning
IE er gået kold
Hej Jeg har Windows 7. Min IE 10 åbner pludseligt ikke min startside - der er bare en helt hvid side, og der sker ingenting, når jeg prøver at gå i Internetindstillinger. Jeg har kørt MS Fix it og Ccleaner, men det har ikke løst det. Hvordan kan jeg mon løse problemerne?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Prøv i første omgang at gå ind i "funktioner" > "Internetindstillinger" > Vælg fanebladet "avanceret" > Vælg "nulstil". Så er du tilbage i udgangspunktet og det BURDE så virke igen.
Jeg har selv haft samme problem. Hvis du højre klikker på Explorer ikonet og vælger 'InPrivateBrowsing' skulle Ie gerne starte op og så kan du komme i indstillinger og foretage handlingen som foreslået af johnnylarsen.
Tak for jeres hjælp. Tippet med InPrivate Browsing gjorde ganske rigtigt, at jeg kunne komme i Internetindstillinger og nulstille IE. Problemet ser dermed ud tilmat være løst. Måske jeg også lige kører en tur med AdwCleaner.
Jeg går mere op i at hjælpe andre end at jage point, så for min skyld kan du give dem til hvem du vil, eller svare dig selv og beholde dem... Er ligegyldigt for mig... mvh Johnny
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.