Teleselskabet Telia har indgået en treårig rammeaftale om telefoni og datatrafik med Danmarks Radio.
16. september 2002 kl. 12.05 |
læs »
Et nyt samarbejde skal skabe grobund for bedre videns- og erfaringsudveksling mellem CRM-ansvarlige i danske virksomheder.
16. september 2002 kl. 10.29 |
læs »
Horsens-firmaet Hacker Snacks melder om stor succes med sin slik-kollektion til computerfolket.
16. september 2002 kl. 09.11 |
læs »
Flere end en halv million aktive brugere deltager i jagten på vores kosmiske naboer, som nu skal udvides til den sydlige hemisfære.
13. september 2002 kl. 15.53 |
læs »
Hos Club Supplier kan indkøbschefen sende en forespørgsel til mange forskellige branchespecifikke leverandører på én gang.
13. september 2002 kl. 14.16 |
læs »
Microsoft fortæller at en fejl i tekstbehandlingen Word kan udnyttes til at indbygge en skjult funktion i tekstdokumenter, som stjæler filer fra pc'en.
13. september 2002 kl. 11.21 |
læs »
Et nyt forskningscenter i Århus har sat en ny verdensrekord med en kvantemekanisk beregning på en IBM-supercomputer.
13. september 2002 kl. 10.22 |
læs »
RSA Security har udviklet en ny sikkerhedsløsning, RSA Mobile, som bruger mobiltelefonen til at verificere brugerens identitet.
13. september 2002 kl. 09.21 |
læs »
Den nye aftale betyder at SuperOffice-brugere får adgang til data om 72 millioner virksomheder hos Dun & Bradstreet.
12. september 2002 kl. 15.48 |
læs »
Sonofon og 2BM har udviklet en ny løsning, InfoPlan, der skal gøre det lettere for danske virksomheder at kommunikere med ansatte, kunder og partnere ved hjælp af SMS-beskeder. InfoPlan er udviklet som en ASP-løsning, hvor virksomheden ikke selv skal have en server for at håndtere til- og framelding til tjenesten.
12. september 2002 kl. 14.59 |
læs »