31. marts 2024 - 15:58Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Kan afsender se, om jeg har læst en besked i Messinger, og omvendt ...
God Påske Søndag til dig, derude : * Kan afsender se, om jeg har læst en besked i Messenger, fra vedkommende. Og, omvendt ...Kan jeg se, om en person har læst min besked, til ham / hende i Messenger ? * Jeg bruger Messenger i forbindelse med folk, jeg kender på Face Book. (Eller, som jeg ved er på Face Book) .... * Venlig Hilsen fra Jørn *
Øh, ja = * Hvordan ser man, at jeg har kigget på et Messenger opslag (Hos en anden) (Computer) - Men ikke svaret - skrevet noget, endnu ? * Eller modsat - Hvordan ser jeg, at en, jeg sender en besked til, har kigget på det, men ikke sendt en besked, endnu ?
1) Jeg har oprettet et salgsopslag på FB, men jeg har modtaget en Messenger-besked med profilbillede fra en ven på FB, som jeg ved ikke vil stille mig et spørgsmål til vare, da vedkommende allerede har fået for 14 dage siden. Er der riciko for at blive hakket ved at svare eller blokere? 2) Desuden er der flere, som jeg har mistanke om, at de er useriøse. Vil jeg blive hacket, hvis jeg svarer dem, at varen er solgt 3) Og hvad hvis de sender besked om at købe via iMessenger?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.