Uønsket "tekst TV" på Denver 24" LED TV MPEG4 DVBT/C TV
"Tekst tv" side . 800 "Sportsnyheder på tekst-TV udgår" popper op uden varsel på alle TV2 programmer. Jeg kan lukke Tekst tv siden, men siden kommer igen efter et par minutter. Er der nogen, som har et forslag til løsning af problemet ? Ole F
Prøv at pille batterierne ud af fjernbetjeningen. Det vil ikke løse problemet på lang sigt, men kan fortælle om det er i fjernbetjeningen der ligger en fejl.
Pointen er at undersøge om det er en kortslutning i fjernbetjeningen der giver fejlen, eller om det er noget i dit TV. Derfor skal du, når der IKKE er noget poppet op på skærmen, fjerne batterierne fra fjernbetjeningen. Uden batterier, kan den ikke kortsluttet og vise popup´en. Hvis den stadig kommer, er det altså TV´et den er gal med, og så kan du overveje om du vil nulstille det for at se om det hjælper, leve med problemet, eller skaffe et nyt TV.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.