I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Der er nogle forskellige indstillingsmuligheder dér!
Det er en Xtra der hedder noget med zip, hvis man tilføjer den, så fylder projectoren vist mindre, men hvis det bare skal kunne være på en CD, så gør det jo ikke noget!
Hvad er det helt præcis du skal vide? Jeg mener 100 point er meget, for et ja/nej spørgsmål!
Jeg vil gerne vide, hvordan jeg kan være sikker på at alle filer bliver pakket med, og hvordan præsentationen bliver så generisk som muligt, så alle kan se den uden de helt store forudsætninger
Hvis det skal være noget der sker af sig selv! Så er det i timeline\'en i den sprite der bruges til scripts (sprite=layer)! Det vil svare til de scripts man sætter ind på en keryframe i flash!
Der ville det se feks. sådan her ud!
on exitframe sound fadeIn 2, 7 * 60 end
Det sker lige så snart, man passerer den frame den er placeret i!
Men ellers skal du gøre det på en knap! Så sker det lige så snart du udfører den handling!
on mouseUp sound fadeIn 2, 7 * 60 end
hmmm... var det til at forstå! Ellers må du i gang med nogle tutorials! -)
He, he...jeg fandt det selv. Jeg bruger Director (hvis det er det du mener med at jeg er Flash bruger), så jeg har set et \"Frame Script\" ind - det er vel det samme, eller hvad?
Jeg mener bare om du plejer at arbejde i Flash! Det troede jeg siden du spurgte om man kunne gøre det som i Flash?
Men fint nok bare du har fundet ud af det!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.