09. september 2001 - 22:36Der er
13 kommentarer og 1 løsning
Stor malingliste i Outlook
Hvordan kan jeg sende til mange modtagere på en gang ? Min udgående postserver ( mail.tele.dk ) Acceptere ikke at jeg sender til mange modtagere ad gangen, jeg bliver oplyst om at der ikke en en transport provider tilgængelig. Hvad kan jeg gøre som en anden løsning ?
check under funktioner, serviceprogrammer og fjern de tjenester du ikke bruger, jeg tænker specielt på exchange servicen. Hvælper det ikke, så nederst på samme side kan du prøve at klikke på \"konfigurer understøttelse af email igen\"
De fleste postservere har et maksimum de tillader at udsende - hvad det lige er for tdc\'s det er et godt spørgsmål. Det kan f.eks ikke lade sig gøre at udsende til 2000 adr.
hvis nu jeg laver et svar, og du kontakter dem imorgen. Hvis de så fortæller dig, at f.eks 100 er max - så er min løsning jo det rigtige svar. Hvis ikke, så skal jeg ikke have nogle point.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.