Avatar billede friiser Nybegynder
18. september 2001 - 21:42 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

W32/Minda.a@mm


Dette er en meget farlig virus der spreder sig lige NU !!.. Læs mere på http://www.virus112.com dette er bare til gennerel information. Her har du også mulighed for at se om en pågælden hjemmeside er inficeret med virussen :)

Hjælp til selvhjælp :))

~friiser~
Avatar billede kapla Nybegynder
18. september 2001 - 21:43 #1
Avatar billede fcs Novice
18. september 2001 - 21:56 #2
Til info kan jeg sige at man skændes lidt om navnet. Nogle kalder den Minda, andre Nimda (Admin stavet bagfra)

Læs mere om den her: http://www.antivirus.com/pc-cillin/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=TROJ_NIMDA.A

Teknisk info her: http://www.antivirus.com/pc-cillin/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=TROJ_NIMDA.A&VSect=T
Avatar billede nordclc Nybegynder
19. september 2001 - 09:02 #3
Jeg kan oplyse at www.eksperten.dk endnu ikke er inficeret ;o)
Avatar billede blueyed1 Nybegynder
29. september 2001 - 12:01 #4
Avatar billede friiser Nybegynder
12. maj 2002 - 19:44 #5
lukker spørgsmålet...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester