Avatar billede klausdyhre Nybegynder
06. februar 2000 - 16:10 Der er 2 kommentarer

win 3.11

Jeg har en gammel computer med windows 3.11 og jeg er kommet til at overfylde den så den nu ikke vil starte op hvad gør jeg??????????????????????
Avatar billede einstein Nybegynder
06. februar 2000 - 16:58 #1
fdisk'er, formatere og lægger Win 3,11 ind igen :)
Avatar billede driis Nybegynder
06. februar 2000 - 17:30 #2
Hvis problemet er, at der ikke er nok diskplads til at Windows kan starte op, så start op i DOS og find noget, du kan undvære og slet det - det drejer sig nok ikke om ret mange MB, men bliv ved indtil den kan starte op. Hvis du har mulighed for det, så lav en sikkerhedskopi først - eller sæt en større harddisk i og overfør hele indholdet af HD'en med et Ghost - program.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Alle kurser indenfor Microsoft 365 – både til begyndere og øvede.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester