Avatar billede annamil Nybegynder
04. oktober 2001 - 09:21 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Fakturadato i C5

Jeg kan ikke få fakturadatoen til at være i det format, jeg har valgt, da jeg lavede fakturaen. Den ene bruger skriver ud i formatet dd.mm.år, mens den anden udskriver dd/mm-år. I rapporten opsætningnen har jeg valgt dd.mm.år, men der er altså et eller andet der på en eller anden måde overstyrer - hvad?
Avatar billede Slettet bruger
04. oktober 2001 - 09:25 #1
De enkelte brugeres datoformattering bestemmes
under Generelt-Tilpasning-Brugerkonfiguration-
Applikation.

Du skal rette datoformatteringen for hver enkelt
bruger ved at være logget på med det pågældende
brugernavn.
Avatar billede annamil Nybegynder
04. oktober 2001 - 09:45 #2
Du er en skat!!!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester