14. oktober 2001 - 16:26Der er
8 kommentarer og 1 løsning
Mail Funktion
Hej Eksperter!!
Jeg har et problem med mail funktionen på mit domæne systemx.dk! Jeg har snakket med Support hos min udbyder ( azero.dk ) men de kunne ikke hjælpe mig og anbefalede eksperten.dk!!
Det her er måden jeg bruger funktionen på, præcis som beskrevet i manualen
mail(\"email@email.com\", \"emne\", \"besked\");
Men det virker ik! Der bliver ikke sendt en mail! Jeg har også prøvet hvor der kom en mail en hel uge efter jeg kørte scriptet ..
Der var en som sagde til mig at det kan være fordi mailserveren opfatter det som spam mail.. Men jeg har prøvet alt og håber at der er nogen derude som kan hjælpe!!
Med venlig hilsen Steffen Beck systemx@mail1.stofanet.dk
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Der er det at du sidder på en af Azero\'s IIS servere, og de har ofte problemer med mail.. Hvis du ønsker at benytte PHP, så bed om at blive overført til en af deres Apache-baserede servere.. Det vil godt nok koste dig 99 kroner, men det er det værd.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.