I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
"Jeg bruger mest Acrobat til korrektur læsning, så jeg kender ikke alle mulighederne i den. Jeg laver et klubblad på 56 sider hver anden måned i Indesign. Så laver jeg en Pdf-fil af bladet og sender det ud til bestyrelse og korrekturlæsere, efter endt korrektur sendes det ilbage og jeg kan så rette fejlenene i bladet, praktisk ikke?"
Hvorfor kunne ham her ikke benytte word eller noget- hvorfor er acrobat god til dette?
Hvad er forskellen på distiller og acrobat?
JEg sidder i øjeblikket ved en opera browser og kan ikke oprette spg selv (mystisk), men der er 40 points til den der svarer på disse spg. På forhånd tak! Jeg opretter en pointoverførsel i Explorer senere til den der svarer.
distiller er acrobat eller snarere en del af acrobat det er smart at kunne lave store filer eller dokumenter med billeder og hvad hjar vi også kunne få det til at fylde en brøkdel af hvad det ewllers ville fylde.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.