12. november 2001 - 10:57Der er
29 kommentarer og 1 løsning
macromedia flash player..
da jeg ville spille inde på kims.dk kom der ikke nogen animation. og jeg kan ikke installere flash player fra macromedias hjemmeside, som der henvises til. når jeg trykker på install, forsvinder boksen, og der kommer ingen animation. jeg har været inde på kontrolpanel, og der er flueben ud for flash player. hvad skal jeg gøre for at kunne få det installeret. som sagt henvisning til macromedias hjemmeside er unødvendig.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
når jeg er inde på hjemmesiden og har klikket på install forsvinder feltet og der sker ikke mere. jeg har explorer 5.5... hvilken browser ved jeg ikke. hvor kan jeg finde ud af det.jeg har lige installeret fra ovenstående og jeg kan stadig ikke spille spillet.
Det lyder meget mystisk... Det er i øvrigt ikke nødvendigt at afvise svar før man har fået et andet der er brugbart. Nikolaj, tror du ikke det har noget at gøre med IE security settings ?
vardepigen giv os lig elidt oplysninger om styresystem, browser og sårn...
1. Prøv at afinstallere flasgpluginnet helt. Tilføj/fjern programmer/ windows installation / multimedier / animation (tror jeg nok) / flash plugin. 2. Prøv så først at installere det via macromedia.com eller prøv installeren jeg lagde ude til dig.
Bruger du Mac eller PC ? Hvis du bruger en PC kan du højreklikke på \"Denne Computer\"og vælge \"egenskaber\". Så kommer der noget der kaldes enhedshåndtering hvor det står \"system\". Der står fks. windows 98 på min, så mit styresystem er altså Windows 98 Din Browser er Internet Explorer 5.5
der kommer stadig ikke nogen animation. og jeg har lavet en test inde på deres hjemmeside der vise at shockwave virker perfekt... men der er ingen animation ved flash player
jeg ville give dig pointene fordi du har brugt så megen tid på at hjælpe mig......
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.