Avatar billede moglil Nybegynder
11. december 2001 - 21:51 Der er 2 kommentarer

XP-2002 Proffessionel.

Jeg har installeret XP 2002 Proffessionel på min computer  IBM 2170 - 256 AMD- K6(tm ) 3D .458MHZ 192 Ram. Jeg kan ikke styre lyden fra  mit keyboard, hvad skyldes dette. Mvh mogens_soerensen@get2net.dk
Avatar billede brie Nybegynder
11. december 2001 - 21:54 #1
Prøv at installere de medfølgende drivere !!!

Hvis dit keyboard virkelig har en lyd-feature burde der følge en driver og nogle applications med !!!

Mvh Brie
Avatar billede seestedt Nybegynder
11. januar 2002 - 16:46 #2
Du har ikke en rigtig driver til dit keyboard installeret. Prøv at kikke på producenten af keyboardet\'s hjemmeside om de ikke skulle have en driver der understøtter Windows XP. Hvis ikke XP kender keyboardet og selv har en driver til det, så kan du selvfølgelig ikke bruge de ekstra features der er på keyboardet - så vil det virke som et almindeligt standard keyboard.

Vh Ole
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester