kører med adsl så ingen problemmer med load tiden. jeg synets det er ret godt lavet, måske den drukner lidt i al den brune farve. men ellers en meget fin animation !! :)
Jeg ser et fjernsyn. Når jeg trækker musen hen over det så flimrer det. Klikker jeg får jeg pænt at vide at jeg må vente lidt endnu - selvom den er færdig med at loade.
Så tager det - ligegyldigt hvor lang tid det tager - ALT for lang tid!
Jeg sidder på en 1Mbit og min maskine er en 700MHz - med en sådan udrustning burde der INGEN problemer være med at hente sider inden for en overkommelig tid!
hm, måske har jeg også misforstået noget, troede bare det var flimmer på skærmen og animationen mellen stue-antennerne der hentydes til.... Der dukker ellers ingen animation op, har prøvet med IE, Netscape og Opera. - der går for lang tid, hvad er det for en animation der skulle komme?
jeg sidder på en rigtig lorte forbindelse 33.6 (godnok en hurtig 33.6) men der går for lang tid til at jeg bliver... og det der så kommer når jeg har ventet ca. 3 min. er lyn mellem antennerne og flimmer på skærmen, når man kører musen hen over...
Hvad er \"den\" animation vi snakker om? For hvis det er filmmer på skærmen og de elektriske lyn/udladninger når man kører musen hen over billedet kan jeg godt se det. og så er loadtiden ingen problemmer med adsl. Men da jeg læste de andre indlæg lød det som om der ville dukke en animation op på selve skærmen efter et stykke tid? og rigtigt nok klikker man på skærmen dukke en popup boks up med en melding om at man skal vente lidt endnu,..er det på \"den\" animation? cmk30,kan man ikke få lidt klar besked om hvad der skulle komme i tv\'et, ...?
- her et tip! din mouseover skal du rette, den starter lang tid før man nærmer sig skærmen, der er for meget luft, skær/crop den tættere på skærmen
I fjerneren skal der komme en animation som du beskrev den, med flimmer og strøm i toppen... den pop-up advarsel der kommer op, er bare en melding om at man må vente lidt endnu på at se main-siden...!
Og med crop... ja det er gjort!!! Men er bare ikke smidt ud!
okay, så fik vi da det på plads, men så viker det helt fint med adsl.Jeg blev lidt i tvivl om den der popup var en eller anden form for \"loading\" du havde lavet,indtil der dukkede noget op på fjernsynet, da der stod man skulle vente lidt.
lyder godt med crop\'en det bliver mere rigtigt syntes jeg når det først skifter over selve billedet (eller lige der omkring).
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.