14. december 2001 - 22:29Der er
13 kommentarer og 1 løsning
Hvor er fyld? -i Adobe Photoshop
Hej, Jeg har et meget let løseligt problem. Jeg kan ikke lige finde funktionen \"fyld\", altså til at give et område den samme farve. Jeg ved funktionen er der, jeg kan bare ikke finde den. Hvor er den?
Denne side indeholder artikler med forskellige perspektiver på Identity & Access Management i private og offentlige organisationer. Artiklerne behandler aktuelle IAM-emner og leveres af producenter, rådgivere og implementeringspartnere.
Jeg syntes ikke jeg kan få det til at virke...det er 6.0 jeg har. Er der ikke et ikon et sted...det jeg leder efter er fyld funktionen ligesom i paint (hvis der stadig er nogen der kan huske det ;-)
Hvis du trykker G så vælger du fylde værktøjet- Hvis du klikker på det icon der nu er aktivt i 1 sek. så kan du vælde om det skal være gradient eller solid fill!
Du kan altid i din værktøjsblælke se en lille pil mod højre. Er den der så skal du bare holde musen lidt nede, så får du valget mellem flere forskellige tools!
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.